איך אפשר לבטל טיסה ולקבל החזר כספי?

By
on
at News
כיום אין חוק שמחייב את חברות התעופה להשיב את תמורת הכרטיס לנוסע שנאלץ לבטלו בשום מקרה - גם כשמדובר בפציעה/מחלה קשה, או חלילה מוות!
כל כרטיס טיסה מגיע עם מדיניות ביטול משלו, ורק חלק קטן מחברות התעופה מחזירות את רוב עלות הכרטיס.
 
עשרות נוסעים שביקשו לקבל את כספם בחזרה בגלל סיבות מצערות וסורבו, פנו אלינו-מה שהביא אותנו להרכיב רשימה של כמה דרכים לקבל החזר כספי במקרה בו נאלצתם לבטל כרטיס טיסה:
 
  1. ע"פ החוק להגנת הצרכן התשמ"א – 1981, סעיף 14 (ג), ניתן לבטל עסקה תוך 14 יום בתנאי שההזמנה הינה בטווח זמן של למעלה מ- 7 ימים לפני הטיסה, תמורת דמי ביטול של 5% או 100 ₪ (הנמוך מביניהם). אז אם קניתם כרטיס טיסה לטיסה שיוצאת או חוזרת לישראל, ואתם עומדים בתנאים האלה, תוכלו לשלוח הודעת ביטול לחברת התעופה או לסוכנות הנסיעות ולבקש ממנה החזר כספי מתוקף החוק הישראלי.
 
  1. בדקו את מדיניות ביטול הכרטיס לפני רכישתו והשתדלו לרכוש כרטיסים בחברות תעופה עם מדיניות ביטול גמישה בה ההפסד הכספי במקרה של ביטול לא יהיה משמעותי.
 
  1. אפשר לעשות ביטוח ביטול טיסה (לביטול מכל סיבה שהיא) בחברת ביטוח, ולקבל החזר של 80% מעלות הכרטיס. את הביטוח ניתן לרכוש עד 7 ימים לאחר מועד הזמנת הכרטיס והוא תקף מרגע הרכישה ועד 12 שעות לפני מועד ההמראה של הטיסה.
 
  1. בחלק מהאתרים, סוכנויות הנסיעות וחברות התעופה ניתן לרכוש ביטוח ביטול טיסה לא מכל סיבה שהיא ולכן יש לקרוא היטב את תנאי הביטוח של כל חברה.
 
  1. במידה ומוסיפים הרחבה לביטוח הנסיעות הרגיל לחו"ל (הנקרא "ביטוח קיצור ו/או ביטול טיסה")- הביטוח ייתן החזר לכרטיס הטיסה רק בגין מצב רפואי של המבוטח או של בן משפחה מדרגה ראשונה ולא מכל סיבה אחרת.
 
אנחנו ביאטפ"א עובדים במרץ במטרה לקדם חקיקה ולהביא לשינוי אמיתי בנושא וקוראים לכל מי שחווה מקרה דומה ליצור עמנו קשר ולעזור לתקן את המצב המעוות!
 ועד שזה יקרה, דאגו לבטח את עצמכם ולמזער נזקים.
 
 
 
 
 
 
יאטפ"א הינו ארגון חברתי המסייע לנוסעי תעופה ומקדם חקיקה בתחום צרכנות התעופה
 
 

Related Posts

Comments

Categories

Need Legal Advice?

IATPA main goal is to provide legal advice to her community regarding non show/change of route issues

READ MORE INFORMATION HERE

Follow US

cite="https://www.facebook.com/IATPA/">IATPA